www.telewizoryled.pl

Telewizory LED telewizor ledowy,telewizory ledowe diody ledowe full HD,Led Nowe Technologie

Home Digital cameras Panasonic

Telewizory

Philips 42PFL7603 LED TV

Email Drukuj PDF
 Philips, poprzez wykorzystanie nowej technologii w HDTV  udało mu się osiągnąć szczyt sukcesu. Philips 42PFL7603 LED TV jest jednym z debiutantów w tej dziedzinie. Jest częścią nowo uruchomionej serii 7000 płaskich telewizorów. Niepowtarzalny styl i konstrukcja tych telewizorów jest w stanie magnesować kupujących.

 

Jego funkcje, które można uznać za unikatowe :

  • Technologia: TFT aktywna matryca
  • Video Interface: HDMI
  • Pixel Response Time: 2 ms
  • Dźwięk: 120Hz
  • Digital Natural Motion, Ambilight, Pixel Plus 3 HD, ClearLCD
  • Sound Output Mode: Stereo
  • Sound Effects: WOOx Dynamiczne wzmocnienie kontroli, Invisible Sound System

Ma kąty widzenia równy 176 stopniom w pionie i w poziomie, które pozwalają oglądać obraz wyświetlany na telewizorze praktycznie z każdego miejsca bez utraty jakości. W telewizorze zastosowano najnowsze technologie - Ambilight, Pixel Plus 3 HD oraz HD Natural Motion. Ma zintegrowane głośniki wOOx, które dzięki rozwiązaniu wOOx wychwytują i korygują dźwięki o niskiej częstotliwości przez ich wzmocnienie. Wyposażony jest w złącze USB, które umożliwia dostęp do plików w formatach JPEG i MP3. Trzy wejścia HDMI z tyłu i jedno z boku panelu umożliwia podłączenie wielu źródeł sygnału HD.

Funkcja Ambilight - zwiększa wrażenia podczas oglądania, generując odpowiednie podświetlenie otoczenia, które doskonale uzupełnia kolory i intensywność oświetlenia wyświetlanego obrazu. Ambilight automatycznie i niezależnie dostosowuje kolor emitowanego podświetlenia do obrazu zmieniającego się na ekranie. 

 

 


Pixel Plus 3 HD to połączenie niezwykłej ostrości, naturalnego odwzorowania szczegółów, żywych barw oraz płynnego, naturalnego ruchu różnej jakości obrazów odtwarzanych na ekranach o wysokiej rozdzielczości, pochodzących z sygnałów HD, standardowych sygnałów telewizyjnych oraz źródeł multimedialnych. Dzięki poprawie każdego piksela obrazu pod kątem otaczających go pikseli uzyskiwany obraz jest bardziej naturalny. 


HD Natural Motion to funkcja eliminująca migotanie widoczne na ekranie podczas odtwarzania filmu. Funkcja HD Natural Motion określa poziom ruchu w obrazie i koryguje zniekształcenia odtwarzania ruchu w programie i materiałach filmowych (takich jak płyta DVD i Blu-ray). Dzięki temu odtwarzanie ruchu jest bezproblemowe, a doskonała ostrość zwiększa przyjemność oglądania. 

 

http://www.digitrends.biz/shop/images/product_images/thumbnail_images/626_0.jpg

 źródło: http://www.cybertheater.com/philips-42pfl7603-led-tv/

 

 

 

 

Sony i LG zaprezentowały nowe serie modelowe swoich telewizorów LCD

Email Drukuj PDF

Popularny i największy producent telewizorów LCD Sony przedstawił w ostatnich dniach kolejną serią modelową swoich telewizorów HD. Seria ma oznaczenie E4000 series ma ona klasyczny, stylowy design i naprawdę znakomity obraz.

Seria tych telewizorów jest skierowana głownie na wygląd, także urządzenia są uważane za stylowy dodatek do eleganckiego pokoju dziennego lub sypialni. Rama telewizora jest oferowana w różnych kolorach, także według kolorystyki w poku możesz dobrać odpowiedni kolor telewizora. Sony zaprezentowało telewizory z ramą w kolorze niebieskim o nazwie Midnight Sky, w kolorze aluminium i biały Pearly White. W ofercie będą mode z przekątna ekranu 26, 32 i 40 cali. Wszystkie modele mogą się pochwalić rozdzielczością Full HD oraz wejściem HDMI. Jeśli chodzi o wielkość to są to ultra cienkie telewizory z matowym ekranem. Sony chwiali się także tym, że telewizory mają zużycie energii aż o 35 % niższe niż modele konkurencji. Jest to bardzo trudne do uwierzenia. Data wprowadzenia do sprzedaży ani cena nie zostały jeszcze podane

 Jednocześnie została zaprezentowana nowa seria modelowa producenta LG. Zachwyca ona głównie niebywałym wyglądem i czterema slotami HDMI. Oznaczenie tej serii telewizorów LCD to LG6000, będą one w ofercie z przekątnymi 32, 37, 42 i 47 cali. Ten niewątpliwy „ananas” posiada na przykład dotykowy włącznik lub wbudowane niewidoczne głośniki. Rama jest zrobiona w matowym, czarnym kolorze i co ciekawe nie jest odporny na odciski palców. Telewizory z tej serii pracują na częstotliwości 100 Hz i posiadają kontrast kolorów 50 000:1. Głośniki posiadają system LG Clear Voice, który dba o doskonałą jakość dźwięku. Następnie znajdziesz sensor, który monitoruje ruch i na jego podstawie automatycznie zmieni głośność programu. Cena nie była jeszcze ogłoszona, ale ze względu na to ze ma to być nowy model standarowy LG, nie sądzimy aby była niska. 

 

 

 

 

 

http://img79.imageshack.us/img79/5859/lg47lg90qdvu0.jpg 

 

źródło: http:/katalog-monitorow.pl/clanky/sony-i-lg-zaprezentowaly-nowe-serie-modelowe-swoich-telewizorow-lcd-1-ifurl=http:/artykuly.katalog-monitorow.pl/monitory-aktualnosci/2602-sony-i-lg-zaprezentowaly-nowe-serie-modelowe-

 

 

 

Toshiba prezentuje modne telewizory LCD REGZA z podświetleniem LED

Email Drukuj PDF

Toshiba powraca, i jest gotowa do spełnienia swoich obietnic. Po zaprezentowaniu kilku modeli energooszczędnych telewizorów (C8000 REGZA LCD), nadszedł czas na linię telewizorów ciekłokrystalicznych. Do takiej serii telewizorów należy model ZX8000 z kontrastem dynamicznym na poziomie 2000000:1, oraz podświetlaniem diodami LED. Został on wyposażony w system Super Resolution+, co przyczynia się do rezygnacji z niektórych elementów kina domowego. Jednak to co najlepsze dopiero przed wami. Bowiem, ZX800 wyposażono w system ClearScan 240Hz motion, który poprawi dotychczasowy problem wszystkich LCD - płynność obrazu. Pojawi się tam także piątą generację Pixel Pure - przetwarzanie obrazu. W opcji można znaleźć dysk twardy. ZX800 LCD REGZA w wersji 55-calowej do sprzedaży trafi pod koniec czerwca za około 6 tysięcy dolarów. Tańsze, wersje między innymi pozbawione podświetlania diodami LED pojawią się nieco szybciej.

 
 
 
 
 
http://technow.pl/wp-content/uploads/regza_led_55zx8000_040709_400.jpg 
 
 
 
 

Telewizory SONY również z diodami LED.

Email Drukuj PDF

Mamy ostatnio przyjemność obserwować wkradanie się ciekawego rozwiązania do nowoczesnych telewizorów. Chodzi o lokalne podświetlanie diodami LED, które pojawia się w telewizorach LCD (póki co w najwyższych modelach). Rozwiązanie to w przeciwieństwie do tradycyjnej metody zakłada zastąpienie stałego i jednolitego podświetlania całego panelu na rzecz diod LED świecących się tylko wtedy gdy jest taka potrzeba. Dzięki temu można osiągnąć dużo wyższy niż w standardowych LCD kontrast i lepszą czerń. Mieliśmy już przyjemność testować jeden telewizor wybudowany w oparciu o to rozwiązanie i wyniki naszego spotkania były fantastyczne, model LE-52F96BD od Samsunga naprawdę nas zaskoczył. Dziś mamy dla Was jednak nowinę od innego producenta, SONY postanowiło wejść na tę samą drogę co jego koreański konkurent i zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży kilku modeli wyposażonych w lokalne podświetlanie LED. Telewizory serii XBR6, XBR7 i XBR8 dostępne będą w szerokim spektrum rozmiarów od 32 cali począwszy na 70 skończywszy. Wyposażone będą w zaplecze takie samo jakie możemy spotkać dobrych modelach LCD SONY czyli: Motionflow 120Hz, BRAVIA Engine 2 i Advanced Contrast Enhancer PRO (wszystkie telewizory oczywiście Full HD).

 

 

 


 

http://www.itechnews.net/wp-content/uploads/2008/08/sony-bravia-x1-and-xr1-series-lcd-hdtvs.jpg 

 źródło: http://www.jakitelewizor.pl/telewizory_sony_rowniez_z_diodami_led,1212791131,1

 

Telewizor LED z kontrastem 100000:1

Email Drukuj PDF

Na targach CES firma Texas Instruments zaprezentowała prototypowy model telewizora korzystającego z technologii DLP, gdzie zamiast tradycyjnej lampy jako źródło światła posłużyły diody LED. W rezultacie telewizor wyświetlający obraz o rozdzielczości 1920x1080 pikseli może pochwalić się współczynnikiem kontrastu na poziomie 100000:1, a co najciekawsze jest tak cienki że można go powiesić na ścianie.

 W ubiegłych latach telewizory tylnoprojekcyjne wykonane w technologii DLP z monstrów o głębokości obudowy przekraczającej metr, stały się głębokie na ok 40 cm. Teraz Texas Instruments poszło o krok dalej zamieniając lampę projekcyjną na diody LED. Dzięki temu telewizor o przekątnej 65" może zawisnąć na ścianie, co do niedawna w tym segmencie produktów było po prostu niemożliwe. Co więcej zastosowanie diod pozwoliło na ogromny wzrost współczynnika kontrastu.

 Oprócz tego znacznie poszerzyła się przestrzeń barw reprodukowanych przez ekran - teraz sięga 140 % przestrzeni przewidzianej dla standardu NTSC. Telewizory tego typu już wkrótce mają trafić do sklepów a ich producentem będzie Samsung. Waga odbiornika DLP/LED jest o połowę niższa niż ekranu plazmowego czy LCD o tej samej przekątnej. Głębokość nowego telewizora jest jednak wciąż większa niż modeli LCD/PDP, bo wynosi ok 20 cm. 

http://cache.gizmodo.com/assets/resources/2007/01/TI.jpg

 

 źródło: http://monitory.idg.pl/news/105060/Telewizor.LED.z.kontrastem.100000.1.html 


 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Telewizory LED

Z internetu